Wuhan Gölü Projesi

Wuhan gölü etrafında inşa edilecek olan komplekste şirket merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri ve parklar olacaktır. Proje sıfırdan küçük bir şehir inşa edecek diyebiliriz. Ancak devlet tarafından geliştirilebilecek bu gibi projelerin bölge halkına sağlayacağı avantajlar saymakla bitmez. Maalesef bu tür örnekleri ülkemizde pek göremiyoruz. Çin hükümetinin buradaki amacı ihracatı artırmak. Bu bölgeyi bir ihracat merkezi haline getirmeyi planlayan Çin hükümeti otelden, iş yeri merkezlerine ve parklardan alışveriş merkezlerine kadar tam bir cazibe merkezi tasarlatmış.

Wuhan gelişmekte olan bir kent ve doğa olarak Çin’in en şanslı şehirlerinden bir tanesi. Wuhan çok güzel bir göle ev sahipliği yaparken etraftaki yemyeşil dağlarda şehrin güzelliğine güzellik katıyor. Wuhan aynı zamanda ciddi bir sanayi bölgesi ve Çin’in ihracat merkezlerinden bir tanesi. Bu sebepten dolayı çok fazla turist ağırlıyor. Bu turistlerin hem konaklayabilecekleri, hem gezebilecekleri hem de diğer ticaret kanalları hakkında bilgi alabilecekleri yerlere ihtiyaç var.

Çok İşlevli Bina Kompleksi Tasarımı

Gelen turistlerin genelde zamanı kısıtlı oluyor. Çin hükümeti ticari ziyaret amacı ile gelen turistleri olabildiğince fazla firma ile tanıştırmayı hedefliyor. Bu sebepten dolayı bu güzel gölün kenarına doğu bloğu ve batı bloğu olmak üzere iki kompleks yapıp arasına da çok güzel bir park konumlandırmayı düşünmüşler. Buradaki hedef fabrikaların tanıtım ve idari ofislerini birbirlerine yakın vaziyette buraya toplamak. Aynı zamanda bu bölgeyi bir park ile ayırıp hemen yakınlara otel ve restoran bölümlerini inşa etmek. Böylece gelen misafirler arabaya bile binmeden olabildiğince fazla firma ile iletişim kurabilecekler.

Gölün etrafına adete yeni bir şehir kurma planı açıkça görülüyor. Ayrıca yürümek istemeyen insanlar için hızlı tren hatları da mevcut. Parkaların yapıları hem dinlenmeye hem de gezmeye çok müsait. Gölün bir tarafı tamamen otoban ile kesilmiş durumda.

Son Yayınlanan Mimari Proje Yazıları

Tasarım Render Hakkında

Tasarım render kişisel bir blogtur. Mimari tasarımlar hakkında şahsi fikirlerimin yanında, mimari görselleştirme için gerekli programlar hakkında bilgilendirmeler ve dünyaca ünlü mimarlar tarafından yapılan tasarımlar yer almaktadır.

Bloğun büyüyüp gelişmesi için sizlerden gelecek yorumlara da çok ihtiyacı vardır. Eksik gördüğünüz eklemek istediğiniz ne varsa yazmanız beni mutlu eder. Okuduğunuz için teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

Ücretsiz eğitim videoları ve animasyon örnekleri için Render Tasarım kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s